ویژگی های ییلاق شالما:

شالما، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان ماسال در استان گیلان است. روستای شالما در دوازده کیلومتری بخش غربی شهرستان ماسال، در مسیر اصلی جاده ییلاقی اولسبلنگاه واقع شده است. احاطه این روستا توسط رشته کوه های البرز، طبیعتی زیبا برای این روستا به ارمغان آورده است. زیارتگاه شالما نیز از جایگاه ویژه ای در بین مردم منطقه برخوردار است و ساختمان زیبای این بنا که در میان عظمت کوهساران قرار گرفته است شکوه و جلال خاصی برای این مکان مقدس فراهم آورده است و هر ساله نیز گردشگران بسیاری از شهرهای مختلف به این امام زاده آمده و به زیارت می پردازند.

ییلاق شالما ماسال
ویژگی های ییلاق شالما:
  • به دلیل محل اتصال رودخانه شالما و چسلی در این روستا و سرچشمه گرفتن رودخانه پر آب خالکای از کوه های شالما و چشمه های جوشان در دل روستا، شالما را سرچشمه آب ها می نامند.
  • رودخانه شالما در نیمی از سال وحشی به حساب می آید با این حال این مساله نمی تواند باعث آن شود که دوستداران طبیعت به این روستا سفر نکنند و در فصل گرما در حریم این رودخانه حضور نیابند.
  • روستای شالما در مسیر راه روستای چسلی قرار دارد که  برای رفتن به آن باید از جاده اصلی به سمت ییلاق، به سمت چپ مسیر حرکت را ادامه داده و پس از ورود به مرکز شالما راهی روستای بسیار خوش آب و هوای چسلی شد.
ییلاق شالما ماسال
دیدنی های ییلاق شالما:

روستای شالما برای مسافران و گردشگرانی که می خواهند طبیعت بکر، کوه و رودخانه، غذاهای محلی و صنایع دستی را در یک سفر کوتاه و کم هزینه تجربه کنند گزینه بسیار مناسبی است. غارها، قندیل های رسوبی و نیز بوته های شمشاد و صنایع دستی بی نظیر که به سایر استانها صادر می شود، شالما را به یک دهکده توریستی تبدیل کرده است.

ییلاق شالما ماسال
آدرس:

شالما، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان ماسال در استان گیلان است. روستای شالما در دوازده کیلومتری بخش غربی شهرستان ماسال، در مسیر اصلی جاده ییلاقی اولسبلنگاه واقع شده است.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here