ویژگی های بزکویه :

سبزکویه (بزکویه) یکی از روستاهای بخش کلاچای در شرق گیلان است که در دل جنگلهای البرز کوه آرمیده است.  شغل اصلی ساکنان روستا کشاورزی و محصول عمده آنها مرکبات (پرتقال ، نارنگی ، نارنج) و چای است. البته برخی خانواده ها با داشتن تعداد محدودی گاو، شیر و ماست مورد نیاز محل رو تأمین می کنند.

بزکویه
بزکویه
معرفی بزکویه :

اهالی بزکویه از قدیم جزء باسوادترین مردم منطقه و از نظر سطح تحصیلات و فرهنگ بسیار پیشرو و روشنفکر بوده اند. بزکویه بدلیل داشتن چشم اندازی بسیار زیبا و منحصر بفرد در منطقه و داشتن مردمانی با فرهنگ و مهمان دوست، از دیر باز مورد توجه مسافران و گردشگران قرار داشته، بخصوص پس از آسفالت جاده روستا که زمان دسترسی از کلاچای به بزکویه را از ۳۰ به ۱۰ دقیقه کاهش داده است که موجب افزایش چشمگیر بازدیدهای مسافران شده است.

دیدنی های بزکویه:
  • قله پوشیده از برف سمام ، جنگل انبوه و سرسبز،رودخانه و آبگیرهای مناسب برای شنا، باغ های مرکبات و بوته های چای تنها بخشی از زیبایی های کم نظیر طبیعت بزکویه است.
  • علاوه بر آن در مسیر جاده از ساحل زیبای کلاچای به ارتفاعات سرسبز بزکویه، شرق گیلان تا لاهیجان و مرز گیلان و مازندران تا رامسر و همچنین دریای زیبای خزر روبروی چشمان گردشگران است.
    بزکویه

    بزکویه
آدرس :

این روستا از مرکز شهر ساحلی کلاچای ۸ کیلومتر فاصله دارد.

بزکویه
بزکویه

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here